وبلاگ

مصالح ساختمانی|انواع مصالح ساختمانی و کاربرد آنها

مصالح ساختمانیمصالح ساختمانی به موادی گفته می شود که هنگام ساخت و ساز سازه و یا ساختمان از آن استفاده می شود.مصالح ساختمانی می توانند به صورت خام،طبیعی و یا مصنوعی باشند.

امروزه خرید مصالح ساختمانی یکی از موضوعات مهم در ساخت و ساز می باشد.هنگام ساخت ساختمان باید از انواع مصالح ساختمانی شناخت داشته باشید تا بتوانید مصالح ساختمانی را متناسب با شرایط انتخاب کنید.

مصالح ساختمانی باید با کیفیت باشند زیرا ساختمان باید در برابر نیروهای طبیعی مانند زلزله مقاومت بالایی داشته باشد  تا باعث خسارت مالی و جانی فراوانی نشود.

برخی از مصالح ها از زمان گذشته تا کنون مورد استفاده قرار گرفته اند و از نظر مقاومت بسیار قوی می باشند برخی از مصالح ساختمانی شامل آجر،بتن،سیمان و... می باشند.امروزه مصالح ساختمانی نوین بسیاری وارد بازار شده است.

انواع مصالح ساختمانی

مصالح ساختمانی ساده:

مصالح ساختمانی شامل مصالح طبیعی و یا مصنوعی می باشد که مواد تشکیل دهنده آن ها مشابه می باشند.مصالح ساختمانی ساده شامل شن،ماسه،آجر و... می باشد.

 

مصالح ساختمانی مرکب:

مصالح ساختمانی مرکب شامل مصالح طبیعی و مصنوعی می باشد که در تولید و ساخت ساز این نوع مصالح از چند ماده تشکیل می شود و شامل ملات،بتن،ایزوگام و...می باشد.

 

کاربرد انواع مصالح ساختمانی:

آجر:از آجر بیشتر در نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود زیرا آجر در برابر حرارت و رطوبت مقاومت بالایی دارد.همچنین به دلیل زیبایی آجر از آن برای مفروش کردن و پله سازی نیز استفاده می شود.آجر از پایدار ترین مواد در طبیعت ساخته شده است.همچنین آجر در نمای داخلی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و بدر دکوراتیو کاربرد بسیاری دارد.

 

گچ:این مصالح ساختمانی یکی از پر فروش ترین مصالح در کشور می باشد و کاربرد فراوانی دارد.گچ علاوه بر ساختمان سازی در صنعت های دیگر نیز استفاده می شود.در ساختمان سازی از گچ برای سفید کاری،تمیزکاری،گچ بری و...استفاده می شود.

 

سیمان:یکی از کاربرد های سیمان،تولید بتن می باشد.ویژگی های سیمان از مقدار آب به کار رفته در آن مشخص می شود هرچه آب به کار رفته در سیمان کمتر باشد بتن محکم تر و مقاوم تر می شود.از سیمان پلاستیکی به دلیل هوای زیادی که ایجاد می کند در تولید بتن استفاده نمی کنند.

 

پودر سنگ:پودر سنگ دارای انواع مختلفی می باشد که شامل پودر سنگ سوپر،پودر سنگ سفید،پودر سنگ رنگی و...می باشد.از پودر سنگ برای اصلاح خاصیت های بتن استفاده می شود که باعث افزایش مقاومت و مانع ترک سطحی و نگهداری آب می شود.

شرکت مصالح شاهین با فروش مصالح ساختمانی در تهران و مصالح فروشی در غرب تهران با کیفیت بالا و مناسب ترین قیمت ها در خدمت شما عزیزان می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


درباره ما

شرکت پخش مصالح ساختمانی شاهین با ۲۰ سال سابقه در زمینه خرید وفروش انواع مصالح ساختمانی درغرب تهران و حومه به صورت عمده به مصالح فروشی ها و خرده به ساختمانها با نازلترین قیمت میباشد. افتخار ما خدمات به موقع به مشتریان با نازلترین قیمت میباشد.

اطلاعات تماس

آدرس : انتهای اشرفی اصفهانی , بلوار سیمون بولیوار , کوچه سجاد , دومین کوچه سمت چپ , پلاک ۶
تلفن : ۴۴۸۰۶۳۰۳ - ۴۴۸۱۹۵۰۱ - ۰۹۱۲۴۶۴۶۷۲۶
ایمیل : info@masalehshahin.com

نقشه