پودر سنگ

پودر سنگ جهت ترکیب با ملاتپودر سنگ یا به عبارت های دیگر خاک سنگ و آرد سنگ از کانی های موجود در طبیعت تشکیل می شود. کانی های مختلفی مانند سنگ های آهک، مرمریت، گرانیت، آهن، نقره، کلسیم کربنات و... در طبیعت بر اثر سایش لایه های مختلف زمین و حرکت یخچال های بسیار بزرگ طبیعی و فرسایش و سایش لایه های زیرین آن ها و تحمل فشار بسیار بالا، به شکل پودری و میکرونیزه شده درآمده و سطح تماس آن بیشتر شده و پودری را تشکیل می دهند که خواص تمامی این سنگ ها را در خودش دارد ، این پودر همان پودر سنگ می باشد.
روش ذکر شده تشکیل پودر سنگ به روش طبیعی می باشد ، تولید آن به روش صنعتی نیز به اینگونه است که سنگ‌ها توسط دستگاه‌ها و ماشین‌آلاتی که مخصوص این کار ساخته شده اند کوبیده شده و با استفاده از فک های قوی و قدرتمندشان این سنگ ها را کاملا خرد کرده و به پودر سنگ تبدیل می کنند.
 
ویژگی های پودر سنگ
مقدار رطوبت ۹٪ و چگالی خشک ۲ گرم در سی‌سی
ضریب یکنواختی ۱۳/۸ و زاویه اصطکاک داخلی ۴۱۰
ضریب نفوذپذیری۰.۰۰۲۴ سانتی‌متر در ثانیه
ضریب باربری کالیفرنیا ۴۴٪
نفوذپذیری بالا
اصطکاکی بهتر
تراکم‌پذیری بالا
ارزان بودن
چسبندگی مناسب
سنگ دانه بندی شده، سنگی است که با استفاده از ماشین مخصوص به قطعات کوچکتر تبدیل می‌شود. قطعات خروجی از سنگ‌شکن در مرحله بعد به قطعات کوچکتر تبدیل می‌شود. قطعات خروجی از سنگ شکن معمولا به طبقات ابعادی مختلف تقسیم بندی می‌شوند که در محدوده ذرات نرم تا قلوه‌سنگ قرار می‌گیرد. پودر سنگ دانه بندی شده کاربردهای بسیار زیادی در صنعت دارد. از کاربردهای پودرسنگ دانه‌بندی شده می‌توان به ساخت را‌ه‌ها، خیابان‌ها، جاده‌ها و بزرگراه‌ها، آجر و سیمان و آسفالت اشاره کرد. همچنین سنگ دانه بندی شده کاربرد‌های فراوانی در صنعت دارد، با توجه به آمارهای موجود درزمینه طرح‌های در دست اجرا برای تولید پودر سنگ و سنگ شکسته و دانه بندی شده کشور نشان می‌دهد که در سال‌های آینده به تولید انواع این محصولات اضافه خواهد شد.
 

پودرسنگ جوشقان پودر سنگ که به آن خاک سنگ یا آرد سنگ نیز گفته می شود که به شکل صنعتی یا طبیعی بوجود می آید،در روش صنعتی سنگ ها توسط دستگاهها کوبیده می شوند تا به پودر تبدیل شود و در روش طبیعی لایه های مختلف زمین در اثر سایش با همدیگر پودر سنگ را بوجود می آورند نوع سنگی که در این فرسایش باعث تولید این پودر می شود سنگ آهک،کربنات کلسیم، سنگ گرانیت، مرمریت ، سنگ آهن و ... می باشد.
پودر سنگ شامل 3 نوع : پودر سنگ سوپر ،پودر سنگ سفید ،پودر سنگ رنگی می باشد ، یکی از معادنی که در ایران پودر سنگ تولید می کنند پودر سنگ جوشقان می باشد.
کاربردهای پودر سنگ به شرح زیر می باشد: بیشترین کاربرد پودر سنگ برای مصالح ساختمانی و جاده سازی است،مقامت و تثبیت خاک را بالا میبرد ،جهت اصلاح خواص بتن از جمله افزایش مقاومت، کارایی، جلوگیری از ترک خوردن سطحی، نگهداری آب و موارد بیشتر،در ساخت دوغاب برای کاشی‌کاری ،جهت پاشیدن روی قیرگونی ساختمانها ترکیب کردن خاک سنگ با سیمان برای درست کردن نمای  بیرونی ساختمان،کاربرد در کشاورزی برای حاصل خیزکردن کردن زمین، استفاده پودر سنگ در مجسمه‌سازی ،خارج کردن آب کانال‌ها و تونل‌های زیرزمینی،در تولید چسب ، کاغذ ، صنایع غذایی ، پرورش دام ،دفن کردن زباله‌های عفونی بیمارستانها،تصفیه آب و فاضلاب

قیمت پودرسنگ

یکی از ارزانترین مواد که جهت کارهای ساخت و ساز برای درست کردن ملات استفاده می شود پودر سنگ می باشد که قیمت آن بر اساس نوع پودر تعیین می شود زیرا هر نوع از آنها کیفیت متفاوتی دارد و همچنین رنگ پودر ،سایزو ... نیز بروی قیمت تأثیر دارند. پودر سنگ ساختمانی که برای کارهای ساختمان سازی و راه سازی به مقدار خیلی زیاد استفاده می شود ارزانتر است ولی پودری که برای کاربردهایی مثل رنگ سازی ،مجسمه سازی ،پلیمر قیمت بالاتری دارد. مصالح ساختمانی شاهین پودر سنگ جوشقان را با قیمت مناسب ارائه میدهد. پودر سنگ جوشقان از برند های معتبر داخلی با قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان است.

درباره ما

شرکت پخش مصالح ساختمانی شاهین با ۲۰ سال سابقه در زمینه خرید وفروش انواع مصالح ساختمانی درغرب تهران و حومه به صورت عمده به مصالح فروشی ها و خرده به ساختمانها با نازلترین قیمت میباشد. افتخار ما خدمات به موقع به مشتریان با نازلترین قیمت میباشد.

اطلاعات تماس

آدرس : انتهای اشرفی اصفهانی , بلوار سیمون بولیوار , کوچه سجاد , دومین کوچه سمت چپ , پلاک ۶
تلفن : ۴۴۸۰۶۳۰۳ - ۴۴۸۱۹۵۰۱ - ۰۹۱۲۴۶۴۶۷۲۶
ایمیل : info@masalehshahin.com

نقشه