سیمان

سیمان تیپ 2 تهران|انواع سیمان با تولید داخلی معتبر

سیمان تیپ 2 تهرانسیمان های ساختمانی به دو نوع پرتلند یا همان سیمان سفید  و غیر پرتلند تقسیم بندی می‌شوند. در گذشته، قیر، گچ و آهک قسمت عمده ای از سیمان های غیر پرتلند را تشکیل می‌دادند، در حالیکه امروزه مواد پلیمری به عنوان سیمانهای غیر پرتلند مورد توجه می باشند. هرچند که این مواد پلیمری دارای مشکلاتی اعم عدم مقاومت در برابر آتش، تغییر خواص در دراز مدت و قیمت بسیار بالا هستند اما خواص بسیار گوناگون و مفیدی نیز دارند.

انواع سیمان پرتلند

سیمان پرتلند به پنج نوع (تیپ) تقسیم می‌شود:
سیمان پرتلند معمولی (تیپ 1)
سیمان پرتلند اصلاح شده (تیپ 2)
سیمان پرتلند زود سخت شونده (تیپ3)
سیمان پرتلند با حرارت کم (تیپ 4)
سیمان پرتلند ضد سولفات (تیپ 5)
برای تولید هر پنج نوع سیمان فوق و خط تولید آنها تجهیزات مشابهی استفاده می شود و عمده اختلاف آن ها در مقدار مواد اولیه و درجه حرارت کوره می‌باشد.
سیمان تیپ 2 تهران در میان مصرف کنندگان با نام سیمان اصلاح شده و یا سیمان با حرارت متوسط شناخته شده است. این نوع از سیمان در مواردی که حرارت هیدراتاسیون متوسط و مقاومت در برابر حمله سولفات هاي در حد متوسط لازم باشد، استفاده می شود. به دلیل محدود بودن فاز آلومینات و کمتر بودن فاز C3S در این سیمان، مقاومت فشاري اولیه و نهایی آن کمتر از سیمان تیپ 1 است.
سیمان تیپ 2 تهران اصولا کندتر از سیمان تیپ 1 میگیرد و در گیرش حرارت کمتري تولید میکند. این سیمان را میتوان در ساختمان هاي حجیم استفاده کرد تا هنگام گرفتن بتن حرارت کمتري ایجاد شود و حجم بتن ریزي محدود نشود. این سیمان براي بتن ریزي در هواي نسبتاً گرم که خطر افزایش دماي بتن معمولی به بیش از 32 درجه سانتیگراد و بتن حجیم به بیش از 15 درجه سانتیگراد وجود دارد، به کار برده می شود. استفاده از این سیمان در محیط هاي حاوي یون کلر و سولفات به طور همزمان، در محیط هاي دارای غلظت زیاد سولفات و همچنین براي بتن ریزي در هواي سرد به هیچ عنوان مناسب نمی باشد.

کاربرد سیمان تیپ 2

سیمان تیپ ۲ هنگام مخلوط شدن با آب همانطور که گفته شد طی واکنش های شیمیایی انجام شده حرارت کمی از خود ایجاد میکند و این مزیت سیمان تیپ 2 باعث شده تا در مناطقی که بتن سازی در آن با مشکل افزایش حرارت مواجه است را برطرف کند و به دلیل همین خاصیت است که به سیمان تیپ ۲ سیمان حرارت متوسط نیز گفته می شود. گیرایی و سفت و سخت شدن این نوع سیمان معمولا کندتر از سیمان پرتلند معمولی می باشد و به همین دلیل از آن می توان در مواردی که سیمان کاری به زمان بیشتری برای گرفتن نیاز دارد استفاده شود. از دیگر کاربردهای سیمان تیپ ۲ می توان به کاربرد آن در دیواره پل ها و فونداسیون سازی اشاره کرد.
برای اطلاع و خرید انواع مصالح ساختمانی با مصالح ساختمانی شاهین در تماس باشید.
مصالح ساختمانی شاهین عرضه کننده انواع سیمان تیپ 2 تهران درغرب تهران و حومه
به صورت عمده و خرده

درباره ما

شرکت پخش مصالح ساختمانی شاهین با ۲۰ سال سابقه در زمینه خرید وفروش انواع مصالح ساختمانی درغرب تهران و حومه به صورت عمده به مصالح فروشی ها و خرده به ساختمانها با نازلترین قیمت میباشد. افتخار ما خدمات به موقع به مشتریان با نازلترین قیمت میباشد.

اطلاعات تماس

آدرس : انتهای اشرفی اصفهانی , بلوار سیمون بولیوار , کوچه سجاد , دومین کوچه سمت چپ , پلاک ۶
تلفن : ۴۴۸۰۶۳۰۳ - ۴۴۸۱۹۵۰۱ - ۰۹۱۲۴۶۴۶۷۲۶
ایمیل : info@masalehshahin.com

نقشه