سیمان

سیمان تیپ 2 تهرانسیمان های ساختمانی به دو نوع پرتلند یا همان سیمان سفید  و غیر پرتلند تقسیم بندی می‌شوند. در گذشته، قیر، گچ و آهک قسمت عمده ای از سیمان های غیر پرتلند را تشکیل می‌دادند، در حالیکه امروزه مواد پلیمری به عنوان سیمانهای غیر پرتلند مورد توجه می باشند. هرچند که این مواد پلیمری دارای مشکلاتی اعم عدم مقاومت در برابر آتش، تغییر خواص در دراز مدت و قیمت بسیار بالا هستند اما خواص بسیار گوناگون و مفیدی نیز دارند.

انواع سیمان پرتلند

سیمان پرتلند به پنج نوع (تیپ) تقسیم می‌شود:
سیمان پرتلند معمولی (تیپ 1)
سیمان پرتلند اصلاح شده (تیپ 2)
سیمان پرتلند زود سخت شونده (تیپ3)
سیمان پرتلند با حرارت کم (تیپ 4)
سیمان پرتلند ضد سولفات (تیپ 5)
برای تولید هر پنج نوع سیمان فوق و خط تولید آنها تجهیزات مشابهی استفاده می شود و عمده اختلاف آن ها در مقدار مواد اولیه و درجه حرارت کوره می‌باشد.
سیمان تیپ 2 تهران در میان مصرف کنندگان با نام سیمان اصلاح شده و یا سیمان با حرارت متوسط شناخته شده است. این نوع از سیمان در مواردی که حرارت هیدراتاسیون متوسط و مقاومت در برابر حمله سولفات هاي در حد متوسط لازم باشد، استفاده می شود. به دلیل محدود بودن فاز آلومینات و کمتر بودن فاز C3S در این سیمان، مقاومت فشاري اولیه و نهایی آن کمتر از سیمان تیپ 1 است.
سیمان تیپ 2 تهران اصولا کندتر از سیمان تیپ 1 میگیرد و در گیرش حرارت کمتري تولید میکند. این سیمان را میتوان در ساختمان هاي حجیم استفاده کرد تا هنگام گرفتن بتن حرارت کمتري ایجاد شود و حجم بتن ریزي محدود نشود. این سیمان براي بتن ریزي در هواي نسبتاً گرم که خطر افزایش دماي بتن معمولی به بیش از 32 درجه سانتیگراد و بتن حجیم به بیش از 15 درجه سانتیگراد وجود دارد، به کار برده می شود. استفاده از این سیمان در محیط هاي حاوي یون کلر و سولفات به طور همزمان، در محیط هاي دارای غلظت زیاد سولفات و همچنین براي بتن ریزي در هواي سرد به هیچ عنوان مناسب نمی باشد.

کاربرد سیمان تیپ 2

سیمان تیپ ۲ هنگام مخلوط شدن با آب همانطور که گفته شد طی واکنش های شیمیایی انجام شده حرارت کمی از خود ایجاد میکند و این مزیت سیمان تیپ 2 باعث شده تا در مناطقی که بتن سازی در آن با مشکل افزایش حرارت مواجه است را برطرف کند و به دلیل همین خاصیت است که به سیمان تیپ ۲ سیمان حرارت متوسط نیز گفته می شود. گیرایی و سفت و سخت شدن این نوع سیمان معمولا کندتر از سیمان پرتلند معمولی می باشد و به همین دلیل از آن می توان در مواردی که سیمان کاری به زمان بیشتری برای گرفتن نیاز دارد استفاده شود. از دیگر کاربردهای سیمان تیپ ۲ می توان به کاربرد آن در دیواره پل ها و فونداسیون سازی اشاره کرد.
برای اطلاع و خرید انواع مصالح ساختمانی با مصالح ساختمانی شاهین در تماس باشید.
مصالح ساختمانی شاهین عرضه کننده انواع سیمان تیپ 2 تهران درغرب تهران و حومه
به صورت عمده و خرده

سیمان سفید ساوهسیمان سفید ساوه یا سیمان پرتلند سفید دقیقا مانند سیمان پرتلند معمولی تهیه می‌شود با این تفاوت که در مواد اولیه سیمان سفید ساوه، اکسید آهن وجود ندارد و به دلیل نبود اکسید آهن نباید در آن از خاک رس استفاده کرد. این مسئله موجب بالا رفتن هزینه می شود در نتیجه برای حل این مشکل اقدامی صورت گرفته است به این صورت که در تهیه این سیمان از همان مواد اولیه استفاده کرده و به آن کلرور کالیم یا کلرور کلسیم اضافه می‌کنند که در کوره سیمان پزی با اکسید آهن ترکیب شده و کلرور آهن می‌دهد ، این ماده چون از گاز تشکیل شده است در کوره به اصطلاح عامیانه می پرد و این موضوع باعث سفیدی رنگ سیمان شده در نتیجه به آن سیمان سفید گفته می شود. سیمان پرتلند سفید ساوه طبق استاندارد ملی در کارخانه سیمان سفید ساوه تولید می شود. جدول آنالیز یا همان جدول مشخصات فیزیکی و شیمیایی سیمان سفید ساوه، نشان دهنده استاندارد بودن این محصول است .

کاربرد سیمان سفید ساوه

موارد استفاده از سیمان سفید با توجه به قیمت نسبتا بالای آن نسبت به سیمان های خاکستری عبارتند از :
ساخت نما ، فضای داخلی ، روسازی دیوارها
تولید محصولات و پنل های پیش ساخته
به عنوان ماده اولیه اصلی سیمان رنگی

بسته بندی و ویژگی های سیمان سفید ساوه

سیمان سفید ساوه در کارخانه در کیسه های پروپیلن با وزن 25 کیلوگرم بسته بندی می شود.
سيمان تیپ ۱
سیمان تیپ 1 در مواردي که هيچ گونه خواص ويژه مانند ساير انواع سيمان مورد نظر نيست به کار گرفته می شود.
سيمان تیپ ۲
سیمان تیپ 2 براي استفاده عمومي همچنین استفاده ويژه در مواردي که گرماي هيدراتاسيون متوسط مورد نظر است مورد استفاده قرار می گیرد.
سيمان پرتلند – پوزولاني
سیمان پرتلند در ساختمان هاي بتني معمولي و بيشتر در مواردي که مقاومت متوسط در مقابل سولفات ها و حرارت هيدراتاسيون متوسط مورد نظر باشد استفاده مي شود.
 
برای اطلاع و خرید انواع مصالح ساختمانی با مصالح ساختمانی شاهین در تماس باشید.
مصالح ساختمانی شاهین عرضه کننده انواع سیمان سفید ساوه درغرب تهران و حومه
به صورت عمده و خرده

سیمان سفید بنویدسیمان ها انواع مختلفی دارند که دراین متن به توضیح در مورد سیمان سفید میپردازیم . سیمان سفید یکی از گران قیمت ترین سیمان های موجود می باشد که برای مصارف خاصی با کمترین رنگدانه های اکسید فلزی از آن استفاده می شود ، سیمان‌سفید از آهک خالص و رس بوجود آمده است و مقاومت آن همانند سیمان معمولی است.
در مراحلی که منجر به تولید سیمان سفید می شود مواد افزودنی سفید کننده ای به آن اضافه می کنند و مقدار آهن و منیزیوم را به 8 درصد کاهش می دهند تا رنگ آن سفید شود ، اگر بخواهند رنگ سفید آن را بیشتر کنند از سنگ آهک ، رنگدانه های سفید ،سنگ گچ و ... استفاده می شود . همچنین برای تولید سیمان های دیگر برای دستگاه ها ازسوخت با دوده استفاده می کنند که برای تولید کردن سیمان سفید به این شکل نیست .
یکی از دلایلی که باعث می شود از سیمان سفید استفاده کنیم رنگ سفید آن است که با همه رنگها به راحتی ترکیب می شود و همچنین در ساخت و سازهایی که زیبایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است استفاده می شود ولی معمولا برای کارهای معمولی زیاد از آن استفاده نمی شود زیرا هزینه آن خیلی بالا است و از نظر خواص تفاوتی با سیمان های معمولی ندارد.سیمان بنوید یکی از بهترین نوع سیمان های موجود در بازار می باشد.

ویژگی سیمان سفید

ویژگی های سیمان سفید مثل سیمان معمولی خاکستری رنگ است و تنها تفاوتی که با هم دارند رنگ آنها است ،رنگ سیمان ها با توجه به مواد خامی که از آن تشکیل شده اند و مراحل تولید آنها قابل تغییر است که آهن و منگز در تغییر رنگ سیمان تأثیر بسزایی دارند .شرکت مصالح ساختمانی شاهین یکی از عرضه کنندگان با تجربه و معتبر سیمان سفید بنوید با قیمت بسیار مناسب و به صرفه  می باشد.
 

درباره ما

شرکت پخش مصالح ساختمانی شاهین با ۲۰ سال سابقه در زمینه خرید وفروش انواع مصالح ساختمانی درغرب تهران و حومه به صورت عمده به مصالح فروشی ها و خرده به ساختمانها با نازلترین قیمت میباشد. افتخار ما خدمات به موقع به مشتریان با نازلترین قیمت میباشد.

اطلاعات تماس

آدرس : انتهای اشرفی اصفهانی , بلوار سیمون بولیوار , کوچه سجاد , دومین کوچه سمت چپ , پلاک ۶
تلفن : ۴۴۸۰۶۳۰۳ - ۴۴۸۱۹۵۰۱ - ۰۹۱۲۴۶۴۶۷۲۶
ایمیل : info@masalehshahin.com

نقشه